вівторок, 27 лютого 2018 р.

Конспект уроку: Лінійна функція, її графік і властивості

Тема. Лінійна функція, її графік і властивості
Мета:
          Навчальна: Узагальнити та систематизувати базові знання учнів по темі “ Функція. Лінійна функція. Її графік і властивості ”, формувати навички читання  та побудови графіків лінійної функції; визначати можливості взаємного розміщення графіків лінійних функцій.
            Розвиваюча: Розвивати навчальні інтереси, здібності на основі розумових дій;  формувати навички аналізу, систематизації, узагальнення.
         Виховна: Виховувати активну позицію в навчанні і житті; сприяти розвитку математичної культури учнів.

Тип уроку: Урок узагальнення і систематизації знань, умінь та навичок.
        Обладнання:  Роздатковий матеріал, мультимедійний проектор, ноутбук, креслярське приладдя.
Епіграф уроку:
«… Покажи мені - і я запам'ятаю, дай мені діяти самому  - і я навчусь…»
                                                Китайска мудрість
Хід уроку:
І. Організаційний  момент 
(психологічне налаштування на співпрацю):  (слайд 1)
Китайська мудрість говорить: «… Покажи мені - і я запам'ятаю, дай мені діяти самому  - і я навчусь…»   
То ж дійте, думайте, питайте, пропонуйте – бо тільки таким шляхом ми зможемо пізнати істину.
Перед вами лежать карточки, зокрема лист самоконтролю, який вам потрібно буде заповнити в кінці уроку.
ІІ. Оголошення теми та завдань уроку: (слайд 2)
На попередніх уроках ми з вами розглянули загальні відомості про функцію, її властивості та графік, почали знайомство з лінійною функцією. Сьогодні ми продовжуємо вивчати лінійну функцію: ми будемо узагальнювати вміння читати її графік, будувати графік лінійної функції; систематизуємо знання з цієї теми.
Завданнями уроку будуть: (слайд 3)
1.     Повторити вивчений матеріал;
2.     Узагальнювати знання про залежність між розташуванням прямої y = kx + b, та значеннями k і b;
3.     Удосконалювати вміння будувати графіки лінійних функцій;
4.     Розв’язувати задачі, які передбачають застосування цих понять.
ІІІ. Актуалізація опорних знань:
Вам уже відомі різні поняття, пов’язані з терміном функція.
Пригадайте їх. 
1.     Інтерактивна технологія «Займи позицію»
Якщо ви вірите в правильність даного твердження, то пишете 1, якщо не вірите – 0.У кінці роботи у вас з’явиться число, свого роду двійковий код, його ми будемо перевіряти.
Вірите ви, що…
1.     Функція, яку можна задати формулою  y = kx + b, де k і b – числа, називається лінійною. (1)
2.     Графіком лінійної функції є крива. (0)
3.     Х – незалежна змінна. (1)
4.     Область визначення лінійної функції – всі числа. (1)
5.     Незалежну зміну називають функцією. (0)
6.     Аргументи утворюють область визначення функції. (1)
7.     Нуль функції це значення функції при якому аргумент дорівнює нулю. (0)
8.     Лінійна функція виду y = kx називається прямою пропорційністю. (1)
Відповідь: 10110101
2.Усні вправи:
Знайди зайве
Чи є лінійною функція, задана формулою?
 y = x + 3                    y = 7
y =  -6x                     y = 4 – 2x
yx² + 1                 y = - x + 2
                             
  Для  лінійних функцій назвіть значення коефіцієнтів к і в.
2.1 (слайд 4)









2.2 (слайд 5) Знайди помилку
На якому рисунку графік побудовано правильно?
   
   у = 2х+1           у = -2х+1        у = 0,5х+1,5
Заповни  пропуски
y= 5x – 10
х
0

у

0


2.3. (слайд 6) Заповни пропуски




V. Систематизація і узагальнення вивченого матеріалу
Письмові вправи
1.     Щоб повторити побудову графіків функції, розв’яжемо такі завдання:
(слайд 7)
В одній системі координат побудуйте графік функції:
у = 4; у = -2; у = - х – 2; у = х + 4; у = 2х.

2.  Повторимо, як знаходити значення функції за заданим значенням аргумента і навпаки:
Відкрийте підручник на завдані № 796
Побудуйте графік функції  у = 5- 2,5х
Користуючись графіком, знайдіть:
1)    значення y при x = 0; 2.
2)    значення х при у =  -5; 0; 10.

VІ.Підсумок уроку:   
Виконати тестові завдання.
Тема: «Лінійна функція»
1. Виберіть формулу, якою задають лінійну функцію.
     а) у=kx+b;б) y=ax2+bx+c;      в) у=х3; г) інша відповідь.
2. Яка з функцій є лінійною?
     а) у=3x+5;б) y=2x2; в) у=х3- 4; г) інша відповідь.
3.  Яка лінія є графіком лінійної функції?
       а) крива;  б) коло;  в) пряма;   г) ламана.
4.  Координати скількох точок треба знати, щоб побудувати графік лінійної функції?
       а) трьох;   б) двох;  в) однієї;   г) п’яти.
5. У лінійної функції k < 0. Як веде себе функція?
        а) спадає;   б) зростає;  в) стала;  г) інша відповідь.
6. У лінійної функції k > 0. Який кут нахилу утворює пряма з додатним напрямом осі ОХ.
        а) гострий;   б) тупий;    в) прямий;               г) розгорнутий.  
 (слайд 9)
Тема: «Лінійна функція»
1. Виберіть формулу, якою задають лінійну функцію.
     а) у=kx+b;б) y=ax2+bx+c;  в) у=х3; г) інша відповідь.
2. Яка з функцій є лінійною?
     а) у=3x+5;б) y=2x2; в) у=х3- 4; г) інша відповідь.
3.  Яка лінія є графіком лінійної функції?
       а) крива;  б) коло;   в) пряма;   г) ламана.
4.  Координати скількох точок треба знати, щоб побудувати графік лінійної функції?
       а) трьох;   б) двох;  в) однієї;   г) п’яти.
5. У лінійної функції k < 0. Як веде себе функція?
        а) спадає;      б) зростає;  в) стала;  г) інша відповідь.
6. У лінійної функції k > 0. Який кут нахилу утворює пряма з додатним напрямом осі ОХ.
        а) гострий;   б) тупий;    в) прямий;  г) розгорнутий. 
(перевірка за допомогою презентації) (слайд 9)
 Узагальнення  результатів діяльності на уроці:
А тепер поділіться, які отримали враження, емоції від нашого сьогоднішнього уроку.
1.     Заповніть лист самоконтролю:
Все, що розглядалось на уроці, я зрозумів на ______ %
Чи збагатив мене урок новими знаннями:      Так        Ні     ( потрібне підкресліть)
Я працював на уроці на ______%  і заслуговую оцінку  _________
Чи потрібна мені буде допомога при виконанні домашнього завдання: Так  Ні
VІІ. Домашнє завдання   (слайд 10)
Повторити §21.
Розв’язати № 795 (аналогічний до завдання 1, який ми виконували в класі)
                    № 783 (аналогічний до завдання 2)          


Немає коментарів:

Дописати коментар